Гол в последната минута помага на Saginaw Spirit да надделее над London Knights с 4-3 и да спечели Мемориалната купа 2024
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-06-03 | 06:21:19

Голът на Джош Блум 21,7 секунди до края в третия период развали равенството 3-3 и даде 4 на Saginaw Spirit -3 победа и първото им първенство в Memorial Cup.

Джориан Донован успя да задържи шайба на синята линия и я вкара в мрежата, където тя отскочи през всякакви тела до голлинията и Блум получи един удар и вкара шайбата.

Голът дойде, след като Найтс се върнаха от пасив от 3-0 и се пребориха с отлично усилие в защита на Сагино, което ограничи Лондон до един удар в първия период и пет във втория период.

Духът получи два гола от перспективата на Монреал Канадиънс Оуен Бек, за да започне мача и поведе с 2-0 в първото прекъсване.

Вторият от тези голове дойде при игра с по-малко от една минута до края на часовника, след като нападателят на Лондон Ландън Сим получи петминутно основно наказание и неправилно поведение в играта за удар с лакът след удар на защитника на Saginaw Зейн Парех.

Найтс унищожиха оставащите 3:58 при голямата дузпа на Сим, за да започнат втория период, но Духът увеличи преднината си, когато Джоуи Уилис засече шайба на синята линия на Лондон и спечели надпреварата за мрежа, където той направи удар и обърна бекхенд в горния ъгъл, за да даде на Сагино три гола предимство.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

По-малко от две минути по-късно Каспер Халтунен даде първия гол на Найтс, след като получи пас от Истън Коуан, когато Коуан получи голям удар от лявата страна на централния лед. Халтунен пресече синята линия и нанесе удар с китка покрай Андрю Оке, докато перспективата на Сан Хосе Шаркс удължи поредицата си за отбелязване на голове до седем поредни мача и вкара четвъртия си гол на турнира за Мемориалната купа.

Рицарите продължи да настоява през третия период и намали разликата до един гол след удар на Сам Дикинсън, който извади публиката от местата им. Той започна зад собствената си врата и пламна по леда. Дикинсън намали отляво и вкара шайбата зад мрежата на Spirit, откъдето подаде пас отдясно на Истън Коуан. Коуан нанесе удар през трафика отпред и резултатът беше 3-2 при оставащи 12:12.

Дикинсън не свърши. При 9:44 преди края той взе пас от Макс МакКю и вкара втория си гол на турнира, за да изравни мача.

Оттам отборите се бориха и с очертаващото се продължение шайбата стигна до голлинията и Блум беше герой за Духа.

Дикинсън завърши мача с гол и асистенция.

Коуан отбеляза гол и две асистенции, а Оливър Бонк направи две асистенции.

Сагинау изпревари Лондон с 31-13.

Бек беше обявен за MVP на турнира.

Дикинсън, О'Райли и Уули се насочиха към комбината на НХЛ

Трима членове на London Knights заедно с лондончанинът Jett Luchanko и Marek Vanacker от Delhi, Ont., ще вземат участие в NHL Combine в Buffalo преди драфта за NHL 2024. Сам Дикинсън, Сам О’Райли и Джаред Уули ще присъстват на събитието след турнира за Мемориалната купа. Комбинацията обединява 100 от най-добрите потенциални кандидати, отговарящи на условията за проект, и продължава от сега до 8 юни.

O'Reilly води всички новобранци

Сам O'Reilly се изкачва нагоре в прогнозите за проект за 2024 NHL Entry Draft и само даде причина на скаутите да го харесват още повече на турнира за Мемориалната купа 2024. О’Райли беше единственият новобранец, който записа точка и той всъщност вкара четири от тях за гол и 3 асистенции, като същевременно се превърна в ключов човек за лицево лице и за London Knights. Роденият в Торонто асистенция в победния мач на Истън Коуън, за да изпрати Найтс направо до финала на Мемориалната купа и сега ще очаква Лас Вегас и Драфта на НХЛ, който ще се проведе в Sphere на 28-29 юни.

Източник: globalnews.ca